Jakie filtry wybierać na wymianę?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Biszczu
    RS
    • 2011
    • 5567

    #26
    Dzida, akurat zauważyłem, że węglowy Manna jest np. tańszy od Filtrona :lol:
    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      #27
      Bo pewnie Filtron go nie robi sam, tylko kupuje od kogos.

      Nie kazda firma robi wszystkie filtry, a przykladowo kupuje od kilku innych, potem tylko napisy dorabiaja i maja pelny katalog.
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • Dzida
        RS
        • 2006
        • 2253

        #28
        Zamieszczone przez Maicroft
        Bo pewnie Filtron go nie robi sam, tylko kupuje od kogos.

        Nie kazda firma robi wszystkie filtry, a przykladowo kupuje od kilku innych, potem tylko napisy dorabiaja i maja pelny katalog.
        A propo wypowiedzi Maicroft. . .nie wiem może już pisałem o tym.

        Kupiłem w ASO oryginał klocki na tył do O II. Mój braciak który jest mechanikiem, zmienia je i mówi do mnie: "Zobacz, klocki z logo VW/OOOO, pod spodem Logo TRW, a na środku malutki napis Galfer." :wink:

        Komentarz

        • Kh2GzYH@neostra
          Drive
          • 2008
          • 93

          #29
          Ja zakładam olejowy Knecht bo się nie skręcają i są sztywne nie tak jak filtrona po wyjęciu wygląda jak by go ktoś wykręcił . Kiedyś w starej octavii 2.0 benzyna po założeniu filtra oleju Filtrona rozpadł się w środku cały środek latał i od tamtej pory Filtrona nie używam teraz tylko Knecht.
          Jordi

          Komentarz

          • innova
            Rider
            • 2011
            • 554

            #30
            jaki by ten filtr nie był to najistotniejsze jest aby był uszczelniony/oklejony gąbką wokół. W przeciwnym razie wiosną ponownie większość użytkowników będzie narzekać na grzyby i jeździć na odgrzybianie podczas gdy na parowniku będzie najzwyklejsze bagno (kurz, pył i skropolona para wodna) i budżet z odgrzybiania pójdzie w błoto.
            --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
            _______________________________________

            Komentarz

            • KRAMAR
              Classic
              • 2010
              • 20

              #31
              Ja stosuje knechta lub manna, czasem bosch, ale uwaga niektóre filtry powietrza boscha to filtron- produkt blizniaczy,
              filtron ma czasem problemy jakościowe, potrafi odbiegać wymiarem o 2mm, stąd problemy z zamknięciem pokrywy (tak mam w sprinterze i LT) albo skręcanie olejowego,
              Filtronowi do oleju nie zaufam już nigdy, w T4 miałem po wymianie awarie po 40km padł chyba zaworek zwrotny i auto traciło ciśnienie przy hamowaniu silnikiem i na wolnych obrotach, skończyło się holowaniem te 40km i wymianą filtra na boscha (w intercarsie nawet się nie wachali i powiedzieli ze czasem z nimi tak bywa)
              podobno sie poprawili skoro robią dla boscha ale ja już testować nie będe.
              Powietrza mam pipercrossa panelowy, piorę co 10-15tkm i jest super a przy okazji troche więcej chłodniejszego powietrza silnik dostaje, a i jeszcze rozsądny cenowo
              Jak chcesz polski produkt to atrakcyjny cenowo i niezła jakość to sędziszów,
              sprawdzone i bez zarzutu, podobno robią dla fabryk na pierwszy montaż.
              Pozdrawiam
              O2 4x4
              UZALEŻNIONY OD 4x4

              Komentarz

              • elemenateur
                Elegance
                • 2007
                • 803

                #32
                do 02 powietrze filtron robi na 1 montaż, więc to co w aso dostaniecie to filtron.
                Chyba więcej referencji na 1 montaż nie robi. Osobiście stosuje tylko mann lub knecht, jeśli nie ma tego - idzie np purflux.

                Komentarz

                • kabanos
                  RS
                  • 2011
                  • 4544
                  • Octavia I combi (1U5)
                  • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                  #33
                  Ja, a raczej moja Octa ma kpl filtrów mana.

                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                  Komentarz

                  • Biszczu
                    RS
                    • 2011
                    • 5567

                    #34
                    czy komplet MANNA za 175 plnów, Knechta 208 plnów to dobra cena ?
                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                    Komentarz

                    • LUKI
                      RS
                      • 2005
                      • 5776

                      #35
                      Biszczu, zadzwoń do maciejek, bo ma dobre ceny na Mann'a


                      Sklep VAGTECH
                      Ul. Łopuszańska 72 (pn-pt - 9.00-17.00, sob - 10.00-12.00)
                      02-232 Warszawa
                      tel. 22 8462646
                      kom. 694 679 252


                      ja u Maciejka zawsze kupuję i jest git :!:
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz

                      • Biszczu
                        RS
                        • 2011
                        • 5567

                        #36
                        pisałem, pisałem i info nie otrzymałem o filtrach...
                        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Komentarz

                        • LUKI
                          RS
                          • 2005
                          • 5776

                          #37
                          Biszczu zadzwoń



                          numer podałem
                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                          Komentarz

                          • dragster
                            Elegance
                            • 2009
                            • 895
                            • Honda

                            #38
                            Wymieniłem właśnie powietrza i kabinowy. Mann, tak jak poprzednie, tylko że poprzednie obydwa Manny były Made in Germany, a teraz powietrza był Made in India, a kabinowy jeszcze Made in Germany.
                            Silnik R18A2.
                            http://www.dadrl.org.uk
                            http://www.lightmare.org

                            Komentarz

                            • piotrek_os
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 8160
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                              #39
                              Zamieszczone przez Lashlo
                              O Filtronach slyszalem nieciekawe rzeczy a na 1 przegladzie w aso odmowili mi takowegoz zamontowac
                              a to ciekawe :diabelski_usmiech
                              Załączone pliki
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz

                              • samtech84
                                Elegance
                                • 2008
                                • 988
                                • Octavia I (1U2)
                                • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                                #40
                                Moja furmanka na filtrona nie narzeka, a zrobiła na nich kupe km :P

                                Komentarz

                                • robi1
                                  Classic
                                  • 2012
                                  • 30
                                  • Seat
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  #41
                                  Ja kabinowy założyłem Filtrona z węglem bo byl akurat najtańszy, reszta Knecht.

                                  Komentarz

                                  • dragster
                                    Elegance
                                    • 2009
                                    • 895
                                    • Honda

                                    #42
                                    Ostatnio założyłem Purfluxa do oleju i już na pierwszy rzut oka różnił się jakością na plus od wcześniej stosowanych filtrów. Chodzi o lepsze obszycie, faktura bibuły filtra była lepsza i siadł bardzo dokładnie w obudowie.
                                    Silnik R18A2.
                                    http://www.dadrl.org.uk
                                    http://www.lightmare.org

                                    Komentarz

                                    • piotrek_os
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2006
                                      • 8160
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                      #43
                                      A ja ostatnio Filtr oleju Bosch, filtr powietrza Knecht, a filtr paliwa Mann PU 825x - drogi pieron :evil:
                                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                      Komentarz

                                      • dragster
                                        Elegance
                                        • 2009
                                        • 895
                                        • Honda

                                        #44
                                        Dziś założyłem kabinowy Knechta, zwykły - bez węgla. Nie wiem skąd zachwyty Knechtem. Chyba tylko dlatego że Made in Austria. Fakturę materiału miał dosłownie lichą.

                                        W listopadzie paliwowy UFI założyłem. Lekki był jak piórko, a dodatkowo Made in China. Ostatni raz u mnie UFI.
                                        Silnik R18A2.
                                        http://www.dadrl.org.uk
                                        http://www.lightmare.org

                                        Komentarz

                                        • robrk
                                          Classic
                                          • 2010
                                          • 8

                                          #45
                                          Filtr powietrza Filtron używam od 4 lat (wymiana co 15tys). Z silnikiem nie ma problemów. Filtr oleju MANN, a pyłkowy VIKA z węglem, bo ma wzmocnioną konstrukcję i gąbki uszczelniające. Cena też przyzwoita 30zł
                                          Robert

                                          Komentarz

                                          • Bartek.K
                                            Rider
                                            • 2012
                                            • 396

                                            #46
                                            Od zawsze używam filtrów Filtrona i jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemu. Jak narazie jestem zadowolony
                                            Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

                                            Komentarz

                                            • soll_
                                              Drive
                                              • 2014
                                              • 78

                                              #47
                                              Zamieszczone przez Bartek.K
                                              Od zawsze używam filtrów Filtrona i jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemu. Jak narazie jestem zadowolony
                                              Ja zaś o Filtronach słyszałem bardzo słabe opinie. Na jakimś forum czytałem, że filtr tej firmy poprzez wewnętrzne uszkodzenie doprowadził do zatarcia silnika.

                                              Ja osobiście stawiam na Manna a w drugiej kolejności Knecht bądź Bosch - na te firmy nie narzekam, nigdy się na nich nie zawiodłem

                                              Komentarz

                                              • dragster
                                                Elegance
                                                • 2009
                                                • 895
                                                • Honda

                                                #48
                                                Zamieszczone przez soll_
                                                Ja zaś o Filtronach słyszałem bardzo słabe opinie. Na jakimś forum czytałem, że filtr tej firmy poprzez wewnętrzne uszkodzenie doprowadził do zatarcia silnika.
                                                Temat jest tutaj wyjaśniony: http://www.filtron.pl/index.php/site/menu?cat=51

                                                Przy okazji, fakt że to tylko marketing, ale strona 6 tego pokazu slajdów potwierdza, ze Filtron idzie na OEM: http://pl.filtron.eu/index.php/site/menu?cat=141

                                                i jeszcze przy okazji, Auto Świat, test filtrów: http://www.auto-swiat.pl/1-test-filt...-w-filtrze-100

                                                Tak jak wyżej napisałem, jestem pod wrażeniem wykonania filtra oleju Purflux: chodzi o fakturę materiału, obszycie i spasowanie z obudową - wyróżniał się pozytywnie przy wszystkich filtrach które miałem do tej pory. Ciekawe czy pozostałe filtry mają również takiej jakości? Ważne też jest dla mnie żeby było to Europejskie, a nie Chińskie. Purflux jest francuski, a jego właściciel Sogefi Group włoskie, niestety nie pamiętam, co było na pudełku Purfluxa "made in ...".

                                                Nast. razem będę wybierał pomiędzy Filtronem, bo choć trochę polski produkt i ewentualnie Purfluxem.
                                                Silnik R18A2.
                                                http://www.dadrl.org.uk
                                                http://www.lightmare.org

                                                Komentarz

                                                • soll_
                                                  Drive
                                                  • 2014
                                                  • 78

                                                  #49
                                                  Zamieszczone przez dragster
                                                  Zamieszczone przez soll_
                                                  Ja zaś o Filtronach słyszałem bardzo słabe opinie. Na jakimś forum czytałem, że filtr tej firmy poprzez wewnętrzne uszkodzenie doprowadził do zatarcia silnika.
                                                  Temat jest tutaj wyjaśniony: http://www.filtron.pl/index.php/site/menu?cat=51

                                                  Przy okazji, fakt że to tylko marketing, ale strona 6 tego pokazu slajdów potwierdza, ze Filtron idzie na OEM: http://pl.filtron.eu/index.php/site/menu?cat=141

                                                  i jeszcze przy okazji, Auto Świat, test filtrów: http://www.auto-swiat.pl/1-test-filt...-w-filtrze-100

                                                  Tak jak wyżej napisałem, jestem pod wrażeniem wykonania filtra oleju Purflux: chodzi o fakturę materiału, obszycie i spasowanie z obudową - wyróżniał się pozytywnie przy wszystkich filtrach które miałem do tej pory. Ciekawe czy pozostałe filtry mają również takiej jakości? Ważne też jest dla mnie żeby było to Europejskie, a nie Chińskie. Purflux jest francuski, a jego właściciel Sogefi Group włoskie, niestety nie pamiętam, co było na pudełku Purfluxa "made in ...".

                                                  Nast. razem będę wybierał pomiędzy Filtronem, bo choć trochę polski produkt i ewentualnie Purfluxem.
                                                  Aż z ciekawości przeczytam co tam Filtron napisał o takim przypadku

                                                  Co do Purfluxa to na wielu forach czyta się bardzo pozytywne opinie o tych filtrach. Poza tym stosowane są na pierwszy montaż m.in w Peugeocie więc to też o czymś świadczy.

                                                  Komentarz

                                                  • yoda
                                                    Classic
                                                    • 2014
                                                    • 15

                                                    #50
                                                    KNECHT KNECHT i jeszcze raz KNECHT!!
                                                    Cena przyzwoita, bo nie będę się spuszczał nad paroma złotymi.
                                                    Jakość, jaka jest wszyscy wiedzą, Ci co je mają.
                                                    Wszystkie filtry mam Knecht-owskie, autko śmiga i jest mi wdzięczne
                                                    POLECAM Niemiecką jakość którą założono w 1920r, a nie tak jak Filtrona w 1982.

                                                    NIE PODRÓBY, A DOŚWIADCZENIE...... AUTA SWE SZANUJMY KOLEDZY:P

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...